نمايشگاه بين‌المللي كامپيوتر و اتوماسيون اداري - زيرگروه هوشمندسازي مدارس در بيست و دومين نمايشگاه اتوكام
سايت مقام معظم رهبريسايت رياست جمهوري ايران
نظام صنفيقوانين و مقرراتمشاركت كنندگانپلن نمايشگاه

زيرگروه هوشمندسازي مدارس در بيست و دومين نمايشگاه اتوكام

علاوه بر ادغام بخش هوشمندسازی مدارس، هفتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی استان نیز در سالن همایش های نمایشگاه برگزار می شود.

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به برگزاری بیست و دومین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات و جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال در تاریخ 20 تا 24 آبان ماه، اظهار کرد: در شورای سیاستگذاری فناوری اطلاعات با حضور رییس و معاونین اداره کل آموزش و پرورش و به پیشنهاد دکتر پناهی معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان مقرر شد امسال نمایشگاه هوشمند سازی مدارس در آبان در قالب زیر گروه همزمان با نمایشگاه اتوکام در محل برگزاری نمایشگاه های استان اصفهان در کنار پل شهرستان برگزار شود.  

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، بهنام مهدی خشوئی افزود: این موضوع مورد تأیید شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان و سازمان نظام صنفی رایانه ای استان نیز قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: علاوه بر ادغام بخش هوشمندسازی مدارس، هفتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی استان نیز در سالن همایش های نمایشگاه در تاریخ مذکور برگزار می شود و قرار است در این مراسم از معلمان و دانش آموزان برتر این جشنواره تجلیل به عمل آید.

به گفته وی بیش از دو سال است که نمایشگاه هوشمند سازی در اصفهان و استان های همجوار برگزار نشده که در مجموع امیدواریم نمایشگاه امسال مورد استقبال بیشتری قرار گیرد.

خشوئی تصریح کرد: تمام فرهنگیان شاغل اعم از مدیران، کارشناسان و معلمان می توانند در این نمایشگاه شرکت کنند، همچنین نمایشگاه به نوعی یک کلاس آموزشی برای معلمان محسوب می شود که در واقع بخشی از آموزش های غیر رسمی در نمایشگاه ها و همایش ها و جشنواره ها ارائه می شود.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه ضمن اینکه افراد با تکنولوژی های جدید آشنا می شوند می توانند اشکالات خود را نیز از طریق مشاوره با کارشناسان و افراد با تجربه مرتفع سازند.

به گفته وی همچنین آموزش و پرورش در نظر دارد به کلیه بازدیدکنندگان فرهنگی گواهی حضور در نمایشگاه ارایه کند.

وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه اتوکام گفت: نمایشگاه محلی است که هم فروشندگان و تأمین کنندگان و هم بازدید کنندگان و مخاطبین هر دو سود می برند. در واقع یک جریان دو سویه بُرد-بُرد است و تأمین کنندگان، کالا و خدمات خود را در معرض نمایش می گذارند و مشتری های جدید جذب می کنند و علاوه بر آن تکنولوژی های جدید خود را به مشتری های قدیمی عرضه می کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی نیز بازدیدکنندگان یا مخاطبین با تکنولوژی های جدید آشنا می شوند و در مورد نحوه استفاده از آنها با فروشندگان صحبت می کنند و در واقع به نوعی آموزش هایی را فرا می گیرند که برای آموزش و پرورش یک فرصت استثنایی است که با برنامه ریزی دقیق می توان بهره مناسب را از آن کسب کرد.

خشوئی خاطرنشان کرد: به نظر من هر تکنولوژی و یا عاملی که بتواند فرآیند یادهی –یادگیری را تسهیل کند برای آموزش و پرورش مورد توجه و با اهمیت است و فناوری اطلاعات در حال حاضر بهترین تکنولوژی آموزشی را در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می دهد زیرا امروزه معلمان به جای صحبت ها و سخنرانی های چند ساعته می توانند با نشان دادن یک قطعه فیلم چند دقیقه ای  و یا نشان دادن تعدادی تصویر، تأثیر بیشتری بر یادگیری دانش آموزان داشته باشند.

به گفته وی از طرفی با فناوری اطلاعات می توان آموزش های غیر همزمان و همین طور آموزش های آنلاین را در هر زمان و مکان برای مخاطبین و فراگیران مهیا ساخت.

وی افزود: با استفاده از فناوری اطلاعات می توان بدون حضور معلم، آموزش های تعاملی راه اندازی کرد که به صورت هوشمند فرآیند آموزش را پیش برده و آموزش های لازم را به دانش آموز منتقل می کند.