نمايشگاه بين‌المللي كامپيوتر و اتوماسيون اداري - معاون وزير ارتباطات: صنعت آي تي، پيشران رشد 6 درصدي اقتصاد كشور است
سايت مقام معظم رهبريسايت رياست جمهوري ايران
نظام صنفيقوانين و مقرراتمشاركت كنندگانپلن نمايشگاه

معاون وزير ارتباطات: صنعت آي تي، پيشران رشد 6 درصدي اقتصاد كشور است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه در آغاز به کار دولت یازدهم وضعیت اقتصادی کشور با رشد منفی 5/2 درصدی مواجه بود، اظهار کرد: هم اکنون اقتصاد ایران رشدی حدود 4 درصد دارد که صنعت آی تی نقش پیشران را در این تحولات داشته است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، نصرالله جهانگرد در آیین گشایش بیست و دومین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات و پنجمین جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال افزود: با وجود رشد 6 درصدی در چهار سال اخیر در وضعیت اقتصادی کشور، هنوز آثار این رشد در کام عموم جامعه احساس نمی شود و نیازمند تلاش بیشتر است.

به گفته وی در سال های پس از انقلاب اسلامی رشد میانگین ICT در حدود 5/19 درصد بوده در حالی که میانگین رشد در سایر بخش ها تنها 7 درصد بوده است.

وی تأکید کرد: همه این اعداد گویای اهمیت، رشد و سودآور بودن صنعت آی تی است که به طور نمونه در سه سال گذشته با اعلام آزادسازی بازار موبایل، حوزه نرم افزار، تولید محتوا و اپلیکیشن در کشور رشد شتابانی یافته است.

وی با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات و ارتباطات در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات، اضافه کرد: تلاش داریم دسترسی به شبکه در هر منطقه و با قیمت مناسب را امکان پذیر ساخته و هر روز کسانی که منبع داده هستند را به کاربران نزدیک تر کنیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر بهبود شبکه دسترسی، به دنبال توزیع اختیارات مدیریت در استان ها و توزیع ساختار شبکه در بیشتر استان ها هستیم تا جایی که در آینده نزدیک خدمات آی تی را به خارج از کشور هم ارایه کنیم.