گزارشی از نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان

گزارشی از نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان

1397/7/21 1153 0

گزارشی از نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان

نمایشگاه اتوکام عرصه‌ای برای توسعه اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی

در حالی که یک ماه دیگر به برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان وقت باقی است، اعضای ستاد برگزاری این نمایشگاه، جزئیات و چگونگی برپایی این رویداد پرمخاطب را تشریح کردند.
به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، علی یارمحمدیان، مدیرعامل نمایشگاه اصفهان در نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام با اشاره به اینکه این نمایشگاه طی روزهای 21 تا 25 آبان‌ماه برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به حضور شرکت‌های معتبر حوزه IT در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان، این نمایشگاه از جایگاه بسیار خوبی در کشور برخوردار است.
وی با بیان اینکه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان یکی از باسابقه‌ترین نمایشگاه‌های این استان و حتی کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: این نمایشگاه جزو پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های سالانه شناخته می‌شود و استمرار و نظم در برگزاری آن، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این نمایشگاه بوده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با بیان اینکه به دلیل حضور شرکت‌های معتبر و توانمند حوزه IT در اصفهان، این نمایشگاه از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار است، افزود: حمایت مسئولان و متولیان امر از این نمایشگاه را نیز می‌توان در افزایش و اعتبار آن مؤثر دانست.
یارمحمدیان خاطرنشان کرد: کیفیت حضور شرکت‌ها، رویدادها و برنامه‌های جانبی این نمایشگاه که ابعاد علمی نمایشگاه را تقویت می کند و همکاری شرکت نمایشگاه‌های اصفهان با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان به عنوان نهاد تخصصی این حوزه نیز از دیگر دلایل موفقیت این نمایشگاه به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه نگاه غیرتجاری به نمایشگاه اتوکام را می‌توان از دیگر عوامل مهم موفقیت این نمایشگاه دانست، گفت: این نگاه غیرتجاری باعث شده کیفیت رویدادهای جانبی و علمی نمایشگاه ارتقاء یابد و در انتخاب مشارکت‌کنندگان نیز دقت نظر خاصی اعمال شود.
یارمحمدیان اظهارکرد: در این نمایشگاه، موضوعات مرتبط با تولیدات داخلی و توجه به فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داخل کشور بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بر اساس رویکرد جدید این شرکت، از ابتدای سال ۹۸ نمایشگاه‌های استان اصفهان توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود.
یارمحمدیان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون به رغم شرایط سخت اقتصادی و تلاطم بازار ارزی، ۲۵ عنوان نمایشگاه در استان اصفهان  برگزار شده است.
وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه علاه بر رونق بخشی به کسب و کار، می تواند امید بخش فعالان هر صنف باشد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با بیان اینکه سیاست شرکت نمایشگاه‌ها در سال آینده واگذاری برگزاری نمایشگاه‌های استان به بخش خصوصی است، افزود: در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و از اول سال ۹۸ نمایشگاه‌ها توسط بخش خصوصی برگزار می شود که امیدواریم این تغییر رویکرد باعث توسعه اقتصادی و توسعه صنعت نمایشگاهی استان باشد.
توسعه اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی در نمایشگاه اتوکام
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: بیست و چهارمین دوره اتوکام در سالی که با شعار حمایت از کالای ایرانی توأم است، توسعه اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی را دنبال می کند.
محمد اطرج با بیان اینکه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات است که بعد از الکامپ کشور حرف اول را در کشور می‌زند، اظهارکرد: از تاریخ ۱۵ تا ۲۶ مهرماه سال جاری پیش ثبت نام بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان انجام و از اول آبان پروسه جانمایی غرفه ها آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد: برگزاری رویدادهایی با حضور استارت‌آپ ها در طول زمان برگزاری نمایشگاه اتوکام در دستور کار قرار گرفته است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان با بیان اینکه در دوران جنگ اقتصادی تنها راه مقابله تکیه بر توان ایرانی است، افزود: از این رو انتظار می رود در سالی که «حمایت از کالای ایرانی» نام گرفته، نمایشگاه اتوکام نیز بتواند بهبود مؤثری در کسب و کارهای داخلی این حوزه رقم بزند.
اطرج از تشکیل شورای سیاستگذاری نمایشگاه اتوکام با حضور تمام ذی‌نفعان این صنعت خبر داد و گفت: در این شورای سیاست گذاری نماینده فناوری اطلاعات اصفهان، نماینده استانداری، نماینده اداره کل ICT استان، نماینده شهرک علمی و تحقیقاتی، نماینده سازمان فاوا نماینده مخابرات و نماینده دانشگاه‌ها در شورای سیاست‌گذاری حضور دارند،  به حمایت همه نیاز داریم تا فعالانه تر توان ایرانی را به نمایش بگذاریم.
وی تصریح کرد: امسال یک سالن از نمایشگاه اتوکام برای حضور استارت‌آپ ها، اعضاء و همچنین دانشجویانی که در مراکز رشد ICT دانشگاه‌ها فعال هستند، اختصاص داده شده و برنامه های ویژه ای برای حضور فریلنسرها در استان و خارج از استان در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان با بیان اینکه یکی از راه‌های کسب و کار افرادی هستند که به صورت انفرادی در دنیا بازاریابی و پروژه‌های نرم‌افزاری تهیه می‌کنند، افزود: البته اصفهان نیز در این حوزه فعال شده و امیدواریم با فعالیت‌‌های اتوکام تلاش‌ آنها نمایان‌تر شود.
وی اعلام کرد: برای فعالانی که علاقمند حضور در این حرفه هستند یا قصد توسعه کسب و کار خود را دارند باشگاه مشاوران در نظر گرفته شده، همچنین مشاورانی نیز به صورت رایگان دراین نمایشگاه فعالیت می کنند.
اطرج افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز برای تیم‌های دارای ایده آماده شده و این تیم‌ها می‌توانند ایده‌های خود را به سرمایه‌گذاران ارائه کنند.
وی با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه اتوکام با هفته کارآفرینی، گفت: به دلیل تقارن این دو رویداد مهم، کارآفرینان نمونه در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان به جامعه معرفی می‌شوند.
اطرج ادامه داد: با توجه به اینکه در استان اصفهان ۳۰ هزار نفر دانشجو در رشته کامپیوتر تحصیل می‌کنند، برنامه‌های خوبی برای ارائه دستاوردهای دانشگاه‌های فعال استان در حوزه کامپیوتر داریم.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان گفت: شهرداری اصفهان حمایت از  استارت‌آپ هایی که در حوزه شهری فعالیت می‌کنند را بر عهده دارد، همچنین قول‌هایی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گرفتیم تا در آیین افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام اصفهان حضور داشته باشد.
تلاش برای دسترسی همه مردم به اینترنت پرسرعت
جعفر مطلب‌زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال دو هدف مهم وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات است، بیان کرد: حمایت جدی از استارت‌آپ‌ها، شفاف‌سازی و دولت دیجیتال از دغدغه‌های مهم وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
وی با بیان اینکه اینترنت همراه ایران همگام با استاندارد جهانی است، تصریح کرد: سرعت پایین در اینترنت‌های خانگی به دلیل استفاده از سیم‌های مسی است که برای بهبود این وضعیت نیاز به استفاده از فیبرنوری است، هرکدام از شهروندان از سرعت و کیفیت اینترنت خود رضایت ندارند از طریق سامانه 195 ثبت کنند و با کد پیگیری نتیجه را پیگیری کنند.
مردم در نمایشگاه اتوکام دولت الکترونیک را مطالبه کنند
سیدحسن علوی، مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری اصفهان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیک در استان اصفهان انجام نشده که درست است اما باید نسبت آن به کشور را نیز سنجید، بیان کرد: مطالبه‌گری مردم در خصوص دولت الکترونیک در بستر همین نمایشگاه می‌تواند انجام شود، اولین غرفه‌های این نمایشگاه استارت‌آپ‌ها هستند، در یک جنگ اقتصادی هستیم و برای سربلندی ایران در این جنگ اقتصادی باید همراه این نمایشگاه باشیم.
وی در پایان گفت: در بروکراسی اداری اگر از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده شود شفافیت و سرعت بیشتر می‌شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر